Magiczna atmosfera, wspólne kolędowanie przy kolorowej choince, opłatek, biały obrus, stół suto zastawiony - to wszystko sprawia, że na twarzach pojawia się uśmiech, a w oczach radość. W szkołach wychowawcy dbają o przekazywanie tradycji świątecznych. Wspólnie z wychowankami celebrują wigilie klasowe, uczestniczą w wydarzeniach związanych ze świętami. W naszej szkole uczniowie zadbali o wyjątkowy nastrój przygotowując Jasełka. Dzięki licealistom i młodszym dzieciom odbyliśmy podróż w czasie cofając się o kilkadziesiąt lat. Razem z ówczesną rodziną usiedliśmy w wiejskiej chacie przy ciepłym piecu, w izbie  ozdobionej wiszącymi u sufitu pająkiem i podłaźniczką. Wysłuchaliśmy wspaniałej opowieści  o dawnych świątecznych tradycjach i zwyczajach, symbolice ozdób choinkowych. Odwiedzili nas także Kolędnicy - Anioły, Król Herod, Ułan, Marszalek, Turek, Śmierć i wesoły Diabełek. Uczestniczyliśmy również w koncercie kolęd i pastorałek przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej i Liceum. Nad całością programu czuwali p. Dariusz Jenderko i p. Marzanna Wesołowska, a wychowawczynie świetlicy pomagały w przygotowaniu dekoracji będącej uzupełnieniem tego wyjątkowego dla nas dnia.