To tutaj spędzają wolny czas, zawierają przyjaźnie, bawią się, chodzą z rodzicami na spacery. Warto, aby znały swoją "małą ojczyznę", jej historię, ciekawe miejsca, sławne postaci. Najlepszym sposobem na poznanie osiedla jest spacer z przewodnikiem. Uczniowie klas I i II, pod opieką wychowawców wyruszyli zwiedzać okolice. Pan Marek miał do opowiedzenia mnóstwo niezapomnianych historii, które wzbogacał pięknymi zdjęciami. Dzieci poznały przeszłość niektórych nieistniejących już ulic, ale i tych obecnych również. Odszukały ciekawe miejsca, dowiedziały się m.in., że w tych okolicach mieszkał laureat pokojowej nagrody Nobla Józef Rotblat, wysłuchały histori o Janie Karskim, odwiedziły Ogród Pamięci by na koniec posadzić cebulki tulipanów wytyczając szlak nieistniejącej już ulicy Ostrowskiej. To była ciekawa wycieczka. Dziękujemy panu Markowi, który przygotował najmłodszym niezapomnianą lekcję historii.

Wiadomość

Error the gallery with an id of: 329 is not published