Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci nie tylko odpoczywają, ale chętnie spędzają czas na zabawie, nawiązują nowe przyjaźnie, rozwijają swoje zainteresowania, pasje, uczą się nowych umiejętności. Wszystkie te działania z pewnością przyniosą mnóstwo korzyści pomagając dzieciom w trudnym, ale jakże istotnym procesie uczenia się.

Wychowawczynie świetlicy szkolnej dla uczniów swoich grup przygotowały szereg ciekawych zajęć, które będą prowadzone w wybranych godzinach.

Jedną z wielu propozycji są zajęcia "Jak artysta" prowadzone przez panią Katarzynę kłyko-Jędrzejczak. Podczas takich spotkań dzieci będą odkrywały swój potencjał artystyczny poprzez wzorowanie się na dziełach najwybitniejszych malarzy, kompozytorów i przedstawicieli różnych kierunków artystycznych.

Jakie będzie nauczanie muzyki i plastyki w nowej szkole podstawowej? »  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Kolejną propozycją zajęć związanych ze sztuką są "Podróże z folklorem" również zaproponowane przez panią Katarzynę Kłyko-Jędrzejczak, która będzie przybliżać dzieciom kulturę ludową różnych regionów Polski, będzie uczyć je pieśni i tańców regionalnych, wspólnie tworzyć przeróżne formy plastyczne inspirowane zdobiennictwem ludowym. Zajęcia będą wpisywac się w nowy projekt szkolny "Smocza na ludowo".

Magnesy reklamowe, wizytówki magnetyczne - Mapa Polski | FOTOFABRYKA

„Kącik Młodego Ekologa” - to przede wszystkim uwzględnienie potrzeby kontaktu uczniów ze światem przyrody. Szkoła kształtuje właściwy stosunek dziecka  do przyrody poprzez  wdrażanie uczniom zamiłowania i mądrego jej użytkowania, uczenia właściwego i racjonalnego korzystania z zasobów przyrody oraz jej ochrony. Uświadamia, że życie bez kontaktu z przyrodą jest niemożliwe, gdyż wszystko co jest potrzebne człowiekowi do życia czerpie on ze środowiska. Poprzez swoje zajęcia  p. Anna Koperska pomoże dzieciom zrozumieć jak ważną rolę pełni otaczająca nas przyroda i w jaki sposób możemy jej się za to odwdzięczyć.
KODEKS MAŁEGO EKOLOGA - PDF Darmowe pobieranie

"Muzyczny relaks" ciekawa to propozycja wychowawcy świetlicy na ciekawe spędzenie czasu. Pani Liudmyla Krauchuk będzie zachęcała dzieci do muzykowania przy użyciu własnoręcznie wykonanych instrumentów, do "rysowania i malowania muzyki", do wsłuchiwania się w różne dźwięki i nadawania im znaczenia. Dzieci będą rozwijać słuch muzyczny bawiąc się dźwiękami.

Audycje muzyczne - Oferta - Centrum Kreatywności KARUZELA, Lublin, woj.  lubelskie

O korzyściach płynących z czytania książek można mówić bardzo dużo. Wszyscy wiemy, że "dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli", dlatego w świetlicy szkolnej będziemy zachęcać dzieci do czytania książek. Tym razem będą to "Legendy z różnych stron Polski". Pani Marzanna Wesołowska zapozna najmłodszych ze znanymi wszystkim i popularnymi w literaturze tekstami, jak i mniej oczywistymi, a jednak niezwykle ciekawymi legendami. Propozycja takich zajęć jest również elementem projektu szkolnego "Smocza na ludowo".

Polskie legendy: o czym opowiadają? - Wikikids