W ciągu minionych czterech lat podjęliśmy szereg działań na rzecz drugiego człowieka, z których wiele już na stałe wpisało się do naszego kalendarza. Sa też i takie akcje, które podejmujemy spontanicznie, z potrzeby chwili, bo bieżąca sytuacja tego wymaga. Wszystkie działania czynione przez całą społeczność szkolną mają na celu kształtować u uczniów otwartość i szacunek dla innych, bez względu na wiek, płeć, status, kolor skóry, narodowość, wyznanie, język, niepełnosprawność. Organizowaliśmy szereg akcji charytatywnych, warsztatów, spotkań z przedstawicielami fundacji, stowarzyszeń. Uczestniczyliśmy w zbiórkach, kiermaszach dla potrzebujących. Przygotowywaliśmy wystawy o kulturze i religii innych państw. W tym roku roku naszą uwagę skupiliśmy na krajach Afryki. Podsumowaniem dotychczasowej pracy była uroczystość, na którą zaprosiliśmy wyjątkowych gości. Byli to: p. Izabella Lesińska z Wydziału Oświaty Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, p. Marek Ślusarz prezes Fundacji Jeden Muranów, p. Joanna Pietrucha z OPS Wola, p. Iwona Frelikowska i p. Agnieszka Wachnicka przewodniczące RR przy ZS nr 127, p. Ricky Lion artysta, p. Tsehai Bogale partner i wolontariusz z Etiopii, p. Krzysztof Bucholski członek Rady Fundacji Dzieci Afryki, p. Katarzyna Berdyga Wolontariuszka Fundacji Dzieci Madagaskaru i Dzieci Afryki, edukatorka ds. zrównoważonego rozwoju - przedstawicielka SP w Zamieniu.                      Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie rozumieli konieczność pomagania innym, słabszym i umieli reagować na potrzeby innych ludzi.